مجله اینترنتی ژانگولر

ورساچه خانه مد

برند ورساچه در قالب یک کسب و کار خانوادگی در ایتالیا زاده شد. نایب رئس فعلی این شرکت ، دوناتلا ورساچه (Donatella Versace) ، جوانترین عضو خانواده ی ۶ نفره ی ورساچه است که در سال ۱۹۵۵ متولد شد. وی در حال حاضر طراح اصلی این شرکت مد ولباس است. پدر این خانواده از پیشکاران امور مالی و کارشناسان این حوزه برای طبقه ی اشراف ایتالیا بود.ورساچه

او ابتدا به عنوان مسئول روابط عمومی برای برادر خود شروع به کار کرد اما در دهه ی ۷۰ میلادی پا به عرصه ی مد گذاشت و با نقل مکان به شهر فلورانس ، به کار طراحی لباس های بافتنی مشغول شد. اما مهمترین فرد در خانواده ی ورساچه ، جیانی است که تحت تاثیر فعالیتهای پدر خود ، موفق شد در سال ۱۹۷۸ شرکت ورساچه را تاسیس کند. اولین بوتیکورساچه در شهر میلان ایتالیا افتتاح شد.

ورساچه
جیانی ورساچه

پیشرفت سریع

ورساچه به سرعت پیشرفت کرد و اکنون یکی از معروف ترین برندهای دنیا در حوضه ی پوشاک ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، عطر و طیف وسیعی از سایر محصولات است. جانی در سال ۱۹۹۷ به وسیله ی فردی به نام آندرو کانانان در امریکا کشته شد و پس از او ، دوناتلا که تحت تاثیر هنر برادر خود بود ، به طور جدی وارد میدان شد و زمام امور را در اختبار گرفت. اعتبار این برند مرهون استراتژی هوشمندانه ای است که دوناتلا به کار گرفت.

تا آن زمان ، بیشتر شرکتهای طراحی مد از افراد ناشناخته به عنوان مدل استفاده می کردند اما ورساچه به یکباره پای افراد مشهور را به دنیای مد گشود و با این کار انقلابی ، مسیر جدیدی را در این حوزه پایه ریزی کرد. امروزه بیشتر مصرف کنندگان ، این برند را به عنوان برندی می شناسند که افرادی با شهرت جهانی ، بویژه خوانندگان معروف آن را به تن می کنند. همین استراتژی باعث شد که این برند خود را از سایر برندهای مد متمایز کند.ورساچه

بخوانید  مرسدس بنز (Mercedes-Benz) شرکت خودرو سازی آلمانی

شرکت ورساچه روز به روز در حال پیشرفت بوده . هر روز با نوآوری و خلاقیت طرح های جدیدی را ارایه می کند. در سال ۲۰۱۵ این شرکت و دیگر غول عرصهٔ مد H & M دست به دست هم داده و مجموعه‌ای با مشارکت همدیگر تولید کردند که در فروشگاه‌های H & M به فروش رسید. این مشارکت سود فراوانی برای ورساچه به ارمغان آورد. همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود. در همین سال ورساچه و شرکت چینی مایند گروپ (Mind Group) اقدام به ساخت برج و اقامتگاه مجلل «Versace Residencies» نمودند. برجی که با در هم آمیختن هنر مجلل شرکت و فرهنگ سنتی چین همه را انگشت به دهان نمود.