ورساچه خانه مد

برند ورساچه در قالب یک کسب و کار خانوادگی در ایتالیا زاده شد. نایب رئس فعلی این شرکت ، دوناتلا ورساچه (Donatella Versace) ، جوانترین عضو خانواده ی ۶ نفره ی ورساچه است که در سال ۱۹۵۵ متولد شد. وی در حال حاضر طراح اصلی این شرکت مد ولباس است. پدر این خانواده از پیشکاران امور مالی و کارشناسان این حوزه برای طبقه ی اشراف ایتالیا بود.ورساچه

او ابتدا به عنوان مسئول روابط عمومی برای برادر خود شروع به کار کرد اما در دهه ی ۷۰ میلادی پا به عرصه ی مد گذاشت و با نقل مکان به شهر فلورانس ، به کار طراحی لباس های بافتنی مشغول شد. اما مهمترین فرد در خانواده ی ورساچه ، جیانی است که تحت تاثیر فعالیتهای پدر خود ، موفق شد در سال ۱۹۷۸ شرکت ورساچه را تاسیس کند. اولین بوتیکورساچه در شهر میلان ایتالیا افتتاح شد.

ورساچه

جیانی ورساچه

پیشرفت سریع

ورساچه به سرعت پیشرفت کرد و اکنون یکی از معروف ترین برندهای دنیا در حوضه ی پوشاک ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، عطر و طیف وسیعی از سایر محصولات است. جانی در سال ۱۹۹۷ به وسیله ی فردی به نام آندرو کانانان در امریکا کشته شد و پس از او ، دوناتلا که تحت تاثیر هنر برادر خود بود ، به طور جدی وارد میدان شد و زمام امور را در اختبار گرفت. اعتبار این برند مرهون استراتژی هوشمندانه ای است که دوناتلا به کار گرفت.

تا آن زمان ، بیشتر شرکتهای طراحی مد از افراد ناشناخته به عنوان مدل استفاده می کردند اما ورساچه به یکباره پای افراد مشهور را به دنیای مد گشود و با این کار انقلابی ، مسیر جدیدی را در این حوزه پایه ریزی کرد. امروزه بیشتر مصرف کنندگان ، این برند را به عنوان برندی می شناسند که افرادی با شهرت جهانی ، بویژه خوانندگان معروف آن را به تن می کنند. همین استراتژی باعث شد که این برند خود را از سایر برندهای مد متمایز کند.ورساچه

بخوانید  ایکیا (IKEA) شرکتی در زمینه طراحی و فروش مبلمان اداری و منزل

شرکت ورساچه روز به روز در حال پیشرفت بوده . هر روز با نوآوری و خلاقیت طرح های جدیدی را ارایه می کند. در سال ۲۰۱۵ این شرکت و دیگر غول عرصهٔ مد H & M دست به دست هم داده و مجموعه‌ای با مشارکت همدیگر تولید کردند که در فروشگاه‌های H & M به فروش رسید. این مشارکت سود فراوانی برای ورساچه به ارمغان آورد. همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود. در همین سال ورساچه و شرکت چینی مایند گروپ (Mind Group) اقدام به ساخت برج و اقامتگاه مجلل «Versace Residencies» نمودند. برجی که با در هم آمیختن هنر مجلل شرکت و فرهنگ سنتی چین همه را انگشت به دهان نمود.

 


 

فهرست