مجله اینترنتی ژانگولر

فتو لیگ یک اتحادیه کارگری

منشا فتو لیگ ، مجمع فیلم سازان و عکاسان ، تحت عنوان اتحادیه فیلم و عکس کارگران بود که در نیویورک در سال ۱۹۲۸ تاسیس شده بود. اعضای آن از جمله پل استرند و برنیس ابوت از عکاسان کارگر کمونیست آلمان در دهه ۱۹۲۰ الهام گرفته بودند.

فتو لیگ
پل استرند

این گروه در سال ۱۹۳۶ تحت رهبری سید گروسمان و سل لیبسون بخش فیلم را کنار گذاشت تا فقط به فتو لیگ ، سازمانی متعهد به عکاسی آگاه اجتماعی به شیوه لوئیس هاین تبدیل شود. خود هاین در سال های اولیه شکل گیری ، یکی از اعضای اتحادیه بود و بایگانی عکس خود را برای سازمان باقی گذاشت.

فتو لیگ
لوئیس هاین

عکاسان ( آماتور و حرفه ای ) فتو لیگ در آثار خود ، به میزان قابل توجهی تعهدات اجتماعی ای را که در بولتن گروه ، فتو نوتس ، آشکار بود به نمایش گذاشتند. آنها به مشکلات شهری ناشی از رکود اقتصادی آمریکا توجه ویژه ای داشتند. آرون سیسکیند در سال ۱۹۳۵ از اتحادیه به عنوان پایگاهی برای گروه خود استفاده کرد ، گروهی که عکس های قابل توجهی از محله هارلم نیویورک تهیه کردند.

اتهام کمونیستی

اتهامات مبنی بر اینکه این گروه یک سازمان کمونیستی خرابکار است ، در طول دوره مک کارتی ، به انحلال آن در سال ۱۹۵۱ انجامید. فتو لیگ در طول دوره ای که فتوژورنالیسم با مجلات پر رونقی نظیر لایف دامن گسترده بود ، مدل جایگزین قاطعی از عکاسی متعهد اجتماعی تدارک دیده ، همچنین با برگزاری دوره های آموزشی در زمینه تکنیک و تاریخ عکاسی در مدرسه خود ( به ریاست سید گروسمان ، بین سال های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۷ ) و نیز با بر پایی نمایشگاه های و کنفرانس های بسیار ، نقش آموزشی مهمی نیز ایفا کرد.

بخوانید  پرتره پردازی (Portraiture) شاخه‌ای از عکاسی برای چهره پردازی و ثبت حالات چهره

از افرادی که در این نوع اعکاسی فعالیت کردند می توان به اسامی زیر اشاره کرد : جک دلانو ، موریس انگل ، سید گروسمان ، لوئیس هاین ، کانسولو کاناگا ، سل لیبسون ، یرومه لیبلینگ ، لیزت مادل ، روت ارکین ، والتر روزنبلوم ، آرون سییکیند ، دبلیو. یوجین اسمیت ، رالف اشتاینر ، لوئی استتنر ، پل استرند.