مجله اینترنتی ژانگولر

تاسیس نیوآ

نیوآ برندی آرایشی و بهداشتی است که تحت مالکیت شرکت آلمانی بایرسدورف قرار دارد. شرکت بایرسدورف در مارس ۱۸۸۲ به وسیله ی داروسازی به نام کارل پائول تاسیس شد. این شرکت که امروزه یکی از قابل اعتمادترین برندهای محافظ پوست برای مصرف کنندگان در سراسر جهان است ، حاصل تلاش مشترک چند دانشمند برجسته با چشم اندازی یکسان است.نیوآ

در سال ۱۹۱۱ داروساز و کارآفرینی به نام دکتر اسکار تروپلوویتز (Dr. Oscar Troplowitz) که صاحب جدید شرکت بایرسدورف بود با شیمیدان برجسته ای به نام دکتر ایزاک یوسریت (Dr. Isaac Eucerit) آشنا شد. دکتر یوسریت موفق شده بود کرمی دارویی بسازد که ترکیبی ثابت از آب و روغن بود. تروپلوویتز این ترکیب را به دکتر لیفسکوتز (Dr. Lifschutz) نشان داد تا وی نظر خود را اعلام کند. لیفسکوتز به سرعت تشخیص داد که کاربرد آرایشی این ترکیب بسیار بیشتر و سودآورتر از کاربرد داروی آن خواهد بود و اینگونه بود نیوآ زاده شد.

نیوآ
دکتر اسکار تروپلوویتز

البته همه چیز آماده بود بجز اسمی مناسب برای این برند. تروپلوویتز برای انتخاب اسم ، کار سختی در پیش نداشت ، زیرا رنگ سفید این ترکیب آنقدر الهام بخش و جذاب بود که نام نیوآ برای آن انتخاب شود. نیوآ ترکیب دو واژه یونانی به معنای “سفید همچون برف” است. به این ترتیب سالها تحقیق و پژوهش چند دانشمند به ثمر نشست و در دسامبر ۱۹۱۱ خط تولید نیوآ راه اندازی شد.

بازار بین المللی

در سال ۱۹۲۲ و پس از فوت اسکار تروپلوویتز ، نیوآ تبدیل به شرکتی سهامی شد. تاریخچه ی نیوآ مملو از نوآوری و تنوع است و این شرکت همواره محصولاتی جدید را به بازار عرضه کرده است. در سال ۱۹۲۴ ، نیوآ رنگ قوطی های خود را به آبی و لوگوی خود را به سفید تغییر داد و ۵ سال بعد برای اولین بار وارد بازار سهام هامبورگ شد. اولین بازار خارجی نیوآ ، انگلستان بود و اولین شعبه بین المللی آن در لندن تاسیس و افتتاح شد.نیوآ

بخوانید  مایکروسافت (Microsoft) بزرگ ترین ارائه دهنده نرم افزارهای رایانه ای

نیوآ محصولات جداگانه ای را برای مردان و زنان تولید می کند اما مشتری هدف خود را زنان می داند ، زیرا آنها همیشه در خرید لوازم بهداشتی پیشقدم هستند. این برند اسپانسر مسابقات ، مراسم و برنامه های بسیاری بوده و هست. برنامه ی تلویزیونی شب سال نو با کارسون دیلی ، یکی از این برنامه ها است که از شبکه ی NBC پخش می شود و نیوآ اسپانسری آن را بر عهده دارد.

مدیر عامل شرکت در حال حاضر استفان هیدنریش (Stefan Heidenreich) است که مدیر عامل شرکت مادر نیوآ ، یعنی بایرسدورف نیز هست. این برند محصولات خود را در ۱۴ دسته ی مختلف و در ۱۵۰ کشور مختلف عرضه می کند. بوی معطر محصولات این شرکت یکی از نقاط برتری این برند نسبت به دیگر برندهای حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی است.