مجله اینترنتی ژانگولر

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

لوفت هانزا که در سال ۱۹۵۳ در کشور آلمان تاسیس شده است ، با ۸۷۰ فروند هواپیما ، بزرگترین ناوگان ، بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا از نظر تعداد مسافران محسوب می شود. این شرکت که از نظر تعداد مسافران در جهان رتبه چهارم را دارد ، به ۱۸ مقصد داخلی (آلمان) و ۱۹۷ مقصد بین المللی در ۷۸ کشور آفریقایی ، آسیایی ، اروپایی و پرواز دارد.شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا با حدود ۱۲۰/۰۰۰ کارمند از ۱۴۶ ملیت مختلف ، در سال ۲۰۱۰ بیش از ۹۰ میلیون مسافر را جابه جا کرده است. این شرکت که فرودگاه  که دفتر مرکزی آن در شهر کلن قرار دارد و فرانکفورت را به عنوان فرودگاه مرکزی خود انتخاب کرده است ، در سال ۱۹۹۷ به عنوان یکی از اعضای پیمان استار ، بزرگترین پیمان هوایی دنیا را تشکیل داد.

سیر تکاملی

سیر تاریخی برند لوفت هانزا به نوعی با روند توسعه ی صنعت هوایی آلمان موازی است و شاید بتوان گفت پرواز اولین خلبانها در آلمان ، اولین صفحات تاریخ این شرکت را ورق زدند. البته فعالیتهای این شرکت در دهه ی ۱۹۲۰ بود که به صورت تجاری در آمد. لوفت هانزا تا سال ۱۹۴۵ در این صنعت فعال بود اما از آن سال به دلیل وقوع جنگ جهانی و شکست آلمان به تعلیق در آمد. در سال ۱۹۵۳ لوفت هانزای جدید دوباره متولد شد و از سال ۱۹۵۵ با پرواز به نقاطی از اروپا و چند ماه بعد به نقاطی از آمریکا ، فعالیتهای بین المللی خود را آغاز کرد.شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

بخوانید  نیوآ (Nivea) برندی مملو از نوآوری در وسایل بهداشتی آرایشی

در همان سال ، آلمان شرقی نیز یک شرکت هوایی با همین نام تاسیس کرد که با مخالفت آلمان غربی رو به رو شد. در نتیجه این مناقشات ، آلمان شرقی شرکت هواپیمایی اینترفلاگ را تاسیس کرد و لوفت هانزای آلمان شرقی نیز در آن ادغام شد. این شرکت که همواره مشتری خوبی برای هواپیماهای بوئینگ و ایرباس بوده است ، در سال ۱۹۸۷ با همکاری شرکتهای ایرفرانس ، ایبریای اسپانیا و SAS ، شرکت فناوری اطلاعات آمادیوس را تاسیس کردند که امکان فروش محصولات آنها را برای آژانسهای مسافرتی تسهیل می کرد.

آنها در سال ۲۰۰۵ هواپیما سوئیس را خریداری کردند ، همچنین در سال ۲۰۰۶ با خرید ۲۰ فروند هواپیمایی بوئینگ ۷۴۷ ، به اولین مشتری این محصول تبدیل شدند که امتیازاتی از جمله حق انتخاب پیکربندی آن را به این شرکت می داد. در سال ۲۰۱۰ نیز بعد از شرکت ایرفرانس ، لوفت هانزا دومین مشتری ایرباس ۳۸۰A بود. لوفت هانزا در پی زیانهای هنگفتی که در سال ۲۰۱۱ و سه ماهه ی اول ۲۰۱۲ متحمل شد ، حدود ۳۵۰۰ کارمند اداری خود را اخراج کرد تا بتواند هزینه های خود را کاهش دهد.