شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

لوفت هانزا که در سال ۱۹۵۳ در کشور آلمان تاسیس شده است ، با ۸۷۰ فروند هواپیما ، بزرگترین ناوگان ، بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا از نظر تعداد مسافران محسوب می شود. این شرکت که از نظر تعداد مسافران در جهان رتبه چهارم را دارد ، به ۱۸ مقصد داخلی (آلمان) و ۱۹۷ مقصد بین المللی در ۷۸ کشور آفریقایی ، آسیایی ، اروپایی و پرواز دارد.شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا با حدود ۱۲۰/۰۰۰ کارمند از ۱۴۶ ملیت مختلف ، در سال ۲۰۱۰ بیش از ۹۰ میلیون مسافر را جابه جا کرده است. این شرکت که فرودگاه  که دفتر مرکزی آن در شهر کلن قرار دارد و فرانکفورت را به عنوان فرودگاه مرکزی خود انتخاب کرده است ، در سال ۱۹۹۷ به عنوان یکی از اعضای پیمان استار ، بزرگترین پیمان هوایی دنیا را تشکیل داد.

سیر تکاملی

سیر تاریخی برند لوفت هانزا به نوعی با روند توسعه ی صنعت هوایی آلمان موازی است و شاید بتوان گفت پرواز اولین خلبانها در آلمان ، اولین صفحات تاریخ این شرکت را ورق زدند. البته فعالیتهای این شرکت در دهه ی ۱۹۲۰ بود که به صورت تجاری در آمد. لوفت هانزا تا سال ۱۹۴۵ در این صنعت فعال بود اما از آن سال به دلیل وقوع جنگ جهانی و شکست آلمان به تعلیق در آمد. در سال ۱۹۵۳ لوفت هانزای جدید دوباره متولد شد و از سال ۱۹۵۵ با پرواز به نقاطی از اروپا و چند ماه بعد به نقاطی از آمریکا ، فعالیتهای بین المللی خود را آغاز کرد.شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

بخوانید  دانشگاه استنفورد (Stanford University) از معتبرترین دانشگاه های جهان

در همان سال ، آلمان شرقی نیز یک شرکت هوایی با همین نام تاسیس کرد که با مخالفت آلمان غربی رو به رو شد. در نتیجه این مناقشات ، آلمان شرقی شرکت هواپیمایی اینترفلاگ را تاسیس کرد و لوفت هانزای آلمان شرقی نیز در آن ادغام شد. این شرکت که همواره مشتری خوبی برای هواپیماهای بوئینگ و ایرباس بوده است ، در سال ۱۹۸۷ با همکاری شرکتهای ایرفرانس ، ایبریای اسپانیا و SAS ، شرکت فناوری اطلاعات آمادیوس را تاسیس کردند که امکان فروش محصولات آنها را برای آژانسهای مسافرتی تسهیل می کرد.

آنها در سال ۲۰۰۵ هواپیما سوئیس را خریداری کردند ، همچنین در سال ۲۰۰۶ با خرید ۲۰ فروند هواپیمایی بوئینگ ۷۴۷ ، به اولین مشتری این محصول تبدیل شدند که امتیازاتی از جمله حق انتخاب پیکربندی آن را به این شرکت می داد. در سال ۲۰۱۰ نیز بعد از شرکت ایرفرانس ، لوفت هانزا دومین مشتری ایرباس ۳۸۰A بود. لوفت هانزا در پی زیانهای هنگفتی که در سال ۲۰۱۱ و سه ماهه ی اول ۲۰۱۲ متحمل شد ، حدود ۳۵۰۰ کارمند اداری خود را اخراج کرد تا بتواند هزینه های خود را کاهش دهد.

 


 

اطلاعات اجمالی
شرکت هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa) بزرگترین شرکت هواپیمای اروپا
نام مقاله
شرکت هواپیمایی لوفت هانزا (Lufthansa) بزرگترین شرکت هواپیمای اروپا
توضیحات
شرکت هواپیمایی لوفت هانزا که در سال ۱۹۵۳ فعالیت خود را در آلمان آغاز کرد امروزه جز بزرگترین و موفقترین شرکت های هواپیمای دنیا محسوب می شود.
دسته‌ها: برندکسب و کار

پاسخی بگذارید

logo-samandehi Secured by NED