مجله اینترنتی ژانگولر

شروه کار مجموعه ی هتلها و تفریحگاههای هیلتون

مجموعه ی هتلها و تفریحگاههای هیلتون (که پیش از این با نام مجموعه ی هتلهای هیلتون شناخته می شد) در سال ۱۹۱۹ و به وسیله ی کنراد هیلتون (۱۸۸۷-۱۹۷۹) تاسیس شد. کنراد هیلتون که یک هتلدار امریکایی بود ، در ایالت سن آنتونیو به دنیا آمده بود. پدر او ، گاس هیلتون ، یک مهاجر نروژی و مادرش یک آمریکایی از ریشه آلمانی بود. از سال ۱۹۱۹ که کنراد هیلتون اولین هتل خود را خریداری کرد ، همواره از نوآوران در ارائه خدمات به مشتریان و مسافران بود.

کنراد هیلتون

برند هیلتون با رویکردی نوآورانه نسبت به خدمات خود به یک رهبر در صنعت هتلداری تبدیل شده است. با بررسی صنعت هتلداری و برندهای فعال در این حوزه ، به راحتی می توان تشخیص داد که هیلتون از بسیاری از جهات اولین برند این حوزه بوده و هست. برای مثال ، وسکو هیلتون که در سال ۱۹۲۷ تاسیس شد ، اولین هتلی بود که به سیستم جریان آب سرد و تهویه ی هوای مطبوع در اتاقهای عمومی مجهز شد.مجموعه ی هتلها و تفریحگاههای هیلتون

پیشگام در صنعت هتلداری

در سال ۱۹۴۷ روزولت هیلتون در نیونورک ، اولین هتلی بود که در اتاق های مهمانان تلوزیون نصب کرد. این شرکت در سال ۱۹۴۸ اولین سیستم رزرواسیون را برای چند هتل ایجاد کرد که سرآغازی برای سیستم های رزرواسیون امروزی بود. هیلتون در سال ۱۹۵۰ اولین تسهیلات ویژه برای مهمانان خانم را تدارک دید که از میان آنها می توان به امکانات پزشکی ویژه بانوان اشاره کرد و با این اقدام باعث پدید آمدن مفهوم هتل فرودگاهی شد.

بخوانید  یو بی اس (UBS) بانک سوئیسی پیشرو در ارائه خدمات مالی و بانکداری

مجموعه ی هتلها و تفریحگاههای هیلتون

این برند در سال ۱۹۷۳ اولین سیستم رزرواسیون مرکزی را با استفاده از تکنولوژی کامپیوتری ایجاد کرد که یک اقدام بزرگ در حوزه خدمات مشتری به شمار می آمد. مجموعه ی هتلها و تفریحگاههای هیلتون در سال ۱۹۸۷ برنامه ی وفاداری مهمانان خود را با نام هیلتون اچ آنرز (Hilton H. Honors) طراحی کرد. هیلتون ونکوور واشنگتون اولین هتلی بود که موفق شد در سال ۲۰۰۸ مدارک رهبری در طراحی و انرژی (LEED) و فروش سبز را دریافت کند.