دوران کودکی و زندگی نامه فرززاد ناظم

فرزاد ناظم در سال ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان البرز گذراند.
برای ادامه تحصیل به ایالات متحده مهاجرت کرد.
در آمریکا او موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم رایانه از دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا شد.

فعالیت های شغلی فرزاد ناظم

مهندس فرزاد ناظم فعالیت های شغلی خود را در سال ۱۳۶۴ با کار در Sydis و Rolm آغاز نمود.
به زودی به شرکت اوراکل پیوست و طی ۱۰ سال کار در این شرکت، توانست در نقش هایی چونمعاون رسانه ای و معاون ارشد بخش وب سرور ظاهر شود.همچنین به عنوان یکی از اعضای مدیریت کمیته ی فروش محصولات فعالیت داشت.
فرزاد سپس در سال ۱۳۷۵ به باهو پیوست. به مدت ۱۱ سال مدیرفنی شرکت یاهو بود و به این ترتیب یکی از طولانی ترین دوره های بقا در سمت مدیریت در آن شرکت را دارا است. وی در سال ۱۳۸۶ از مقامش در یاهو کناره گیری نمود.

yahoo

دوره حضور در یاهو

در مارس ۱۹۹۶ ناظم به یاهو پیوست.
به عنوان یکی از اعضای اصلی مهندسی شبکه این سایت مشغول به کار شد.
در کمتر از یکسال بنا به تشخیص مدیران یاهو، ناظم به بخش فنی سایت منتقل شد.
در کمتر از یکماه این بار نیز توانست با تخصص خود مدیریت آن بخش را برعهده گیرد.
در این سمت او مسوولیت رسیدگی به کلیه امور مربوط به فعالیتهای سایت، ارایه خدمات و مسایل فنی آن را برعهده داشت.

به عقیده بسیاری از همکاران ناظم، عامل اصلی موفقیت های او اتکا به نیروی بشری برای انجام تمامی امور است. او بر این باور است که اگر عدهای که در یک مکان مشغول به کار هستند تمام توان خود را به کار گیرند، به طور قطع می توانند به تمام اهداف خود دست یابند. به همین دلیل است که ناظم به هر بخشی و هر ارگانی وارد می شود، فوراً به مدارج بالا دست می یابد و به خوبی می تواند سکان هدایت اعضای تیم را در اختیار گیرد.

بخوانید  لویی پاستور (Louis Pasteur) زیست شناس و شیمیدان بزرگ فرانسوی

اقدامات حرفه ای او در یاهو

چند سال بعد یعنی در ژانویه سال ۲۰۰۲ اخبار رسمی حکایت از سمت جدید مهندس ناظم در سایت یاهو داشت.
در این تاریخ او مسوولیت نهایی فنی این سایت را برعهده گرفت و فعالیت قبلی خود را گسترده تر ساخت.
در این سمت او با بکارگیری تیمهای تخصصی قوی که اکثراً زیر نظر خود او آموزش دیده بودند، سعی دارد تا با تمام توان یاهو را به عنوان قدرت اول دنیای اینترنت به کاربران بشناساند و در این مسیر از هیچ تلاشی علمی و تخصصی دریغ نمی نماید.

نکته جالب در مورد فعالیتهای او در این بخش این است که قصد دارد تنها با کمک تیم های تخصصی خودش و نه دخالت سرمایه کاران مختلف این راه را به مقصد رساند و عقیده دارد که دخالت دیگران که از تخصص کافی برخوردار نیستند سبب کاهش سرعت رشد خواهد شد. این باور او اگر چه به مذاق بسیاری از حامیان مالی سایت خوشایند نبوده است اما روحیه ایرانی و خستگی ناپذیر این مدیر شایسته باعث شده تا همچنان مدیران یاهو از او به طور کامل حمایت نمایند.این حمایت ادامه داشت تا زمانی که خود ناظم یاهو را ترک کرد.

فرزاد ناظم

ثروت

نشریه فورچون در ۱۳۸۲ فرزاد ناظم را با ثروتی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار، به عنوان چهاردهمین ثروتمند ایرانی در جهان معرفی کرد. همچنین پس از خاتمه اختیاری فعالیت ناظم در یاهو، برای قدردانی از زحمات او پاداشی ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دالری در نظر گرفته شد.