تاسیس بی ام و

شرکت آلمانی بی ام و که سازنده اتومبیل ، موتورسیکلت و موتور است ، در سال ۱۹۱۷ تاسیس شده است و ساختمان مرکزی آن در مونیخ و در ایالت باواریا قرار دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۰ از کل برند های خود ، تولیدی برابر با ۱/۴۸۱/۲۵۲ اتومبیل و ۱۱۲/۲۷۱ موتورسیکلت داشته است. لازم به ذکر است که این برند شرکت مادر رولزرویس است.

بی ام و

این شرکت حاصل یک تغییر ساختار در یک شرکت هواپیمایی بود که بعد از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۸ ، بر اساس معاهده ی ورشو ، مجبور به توقف تولید موتور هواپیما شد. در نتیجه این شرکت در سال ۱۹۲۳ به تولید موتورسیکلت و در سال ۱۹۲۸ به تولید اتومبیل روی آورد.

اولین اتومبیلی که با نام بی ام و تولید و به بازار عرضه شد ، دیکس نام داشت. این اتومبیل از روی آستین ۷ ساخته شده بود و تحت لیسانس شرکت آستین بود. شرکت که پس از مدتی دوباره به صنعت هواپیما وارد شده بود ، تا قبل از جنگ جهانی دوم موتورهای هواپیما ، موتورسیکلت و اتومبیل تولید می کرد. اما در طول جنگ تمام توان خود را صرف تولید موتور هواپیما کرد و در نتیجه تولید اتومبیل و موتورسیکلت متوقف شد.

بی ام و

ساختمان مرکزی بی ام و

بعد از جنگ جهانی

با پایان جنگ جهانی دوم ، کارخانه های این شرکت به شدت بمباران و تخریب شده بودند. در آن زمان ، تولید لوازم آشپزخانه مثل قوری و ماهیتابه در کنار تولید دوچرخه بود که ادامه ی حیات را برای آنها ممکن ساخت. بعضی از کارخانه ها هم تحت تسلط شوروی سابق قرار گرفتند و به مرور بازسازی شدند و تولید محصولات قبل از جنگ را شروع کردند. محصولات این کارخانه ها که در شرق آلمان قرار داشتند ، با نام ایی ام و فروخته می شدند.بی ام و

بخوانید  یو بی اس (UBS) بانک سوئیسی پیشرو در ارائه خدمات مالی و بانکداری

کارخانه این شرکت در آلمان غربی حق تولید نداشت. اما به مرور با رفع محدودیتها ، این شرکت به جایگاه سابق خود بازگشت. در سال ۱۹۹۴ شرکت گروه رور (ROVER) را از شرکت انگلیسی آن خریداری کرد. به دلیل مشکلاتی که مدیریت این واحد داشت ، بی ام و رور را رها کرد و این شرکت در سال ۲۰۰۰ به فورد واگذار شد. در اوایل دهه نود ، بی ام و و رولزرویس وارد همکاری شدند که نتیجه ی آن تولید مشترک چند مدل از رولزرویس و بنتلی شد.

 


 

اطلاعات اجمالی
بی ام و (BMW) شرکتی که از تولید هواپیما به غول اتومبیل سازی تبدیل شد.
نام مقاله
بی ام و (BMW) شرکتی که از تولید هواپیما به غول اتومبیل سازی تبدیل شد.
توضیحات
شرکت بی ام و در اوایل یک شرکت تولید هواپیما بود بعد از جنگ جهانی به تولید اتومبیل و موتور سیکلت روی آورد و از بزرگترین تولید کنندگان اتومبیل محسوب می شود.
نویسنده
ناشر
ژانگولر
نشان تجاری

پاسخی بگذارید

logo-samandehi Secured by NED