گوگل موتور جستجوگر

سابقه و قدمت گوگل از برند های بزرگ جهان کمتر است. اما برای یافتن اطلاعات در مورد هر برندی ، ابتدا باید سری به این شرکت بزنید. نفوذ و گسترش گوگل آنچنان زیاد بوده که واژه ی google به یکی از واژگان متداول زبان انگلیسی تبدیل شده و گوگل کردن ، مترادف جستجو کردن ، شده است. شکل گیری شرکت به پارکینگ خانه ای در سیلیکون ولی باز می گردد ؛ جایی که دو دانشجوی دکتری به نام های سرگی برین و لری پیج پروژه ای تحقیقاتی را در ژانویه ی ۱۹۹۶ آغاز کردند.

گوگل

سرگی برین و لری پیج

برین و پیج که دانشجویان دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا بودند ، فناوری Page Rank را به وجود آوردند. این فناوری نوعی موتور جستجو گر بود که بر اساس لینک وبسایتهای مختلف ، میزان اهمیت آنها را اندازه گیری می کرد. این شرکت که در ابتدا با نام بک راب (Back Rub) شناخته می شد ، در ۱۵ سپتامبر ۱۹۹۷ دامین google.com را ثبت و این شرکت در چهارم سپتامبر سال ۱۹۹۸ ثبت شد. گوگل در ۱۹ آگوست ۲۰۰۴ وارد بازار سهام شد و اریک اشمیت به عنوان مدیر عامل این شرکت آغاز به کار کرد.گوگل

خدمات متنوع

موفقیت چشمگیر و مستمر  این شرکت باعث شد تا بیشتر کارمندان قدیمی آن میلیونر شوند. شرکت که کار خود را از یک پارکینگ کوچک آغاز کرده ، امروزه یکی از بزرگترین شرکت های جهان است که سازمان مرکزی آن در کالیفرنیا با نام Googleplex شناخته می شود. سازمان شرکت فضایی دوستانه و غیر رسمی دارد و کارمندان این شرکت موظف هستند هر روز ۲۰ در صد از زمان خود را به انجام تفریحات و کارهای مورد علاقه ی خود بگذرانند.

بخوانید  سامسونگ (SAMSUNG) از صادرات سبزیجات تا بزرگترین شرکت کره جنوبی

گوگل امروزه خدمات بسیار متنوعی را به کاربران اینترنتی ارائه می دهد که از میان آنها می توان به بخش اخبار ، ویدئو ، نقشه ، ترجمه ، ایمیل (Gmail) ، کتاب ، بازی ، عکس ، و خرید اشاره کرد. اما بازوی پولساز گوگل که این شرکت را به شرکتی با درآمد چند میلیاردی تبدیل کرده ، گوگل ادسنس (Adsense) است. گوگل ادسنس یک برنامه ی تبلیغاتی است که بر اساس آن دارندگان سایتها می توانند با ثبت نام در این برنامه ، تبلیغات متنی ، تصویری و یا ویدئویی را برای سایت خود فعال کنند. مدیریت در آمد حاصل از این تبلیغات ، به وسیله گوگل انجام می گیرد.

گوگل

خدمات گوگل

بازار موبایل

نوآوری های مستمر گوگل ، این شرکت را به بزرگترین شرکت در بازار تبلیغات آنلاین تبدیل کرده است. سرویس ایمیل (Gmail) برای اولین بار به کاربران یک گیگابایت حجم رایگان ارائه داد. گوگل کروم ، سیستم عامل اندروید و شبکه ی گوگل پلاس از سایر نوآوریهای گوگل هستند. این برند برای ورود به بازار موبایل ، شرکت موتورولا را خریداری کرد.

علاوه بر موتورولا ، شرکتهای دیگری را نیز خریداری کرد که امروز ، با نام های جدید شناخته می شود. به عنوان مثال ، Grand Central پس از مالکیت این شرکت به Google voice تغییر نام داد. اما مطمئنا موفقترین خرید شرکت ، توتیوب بوده که توجه بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان را به خود جلب کرده است. این شرکت به مسئولیت اجتماعی خود نیز توجه خاصی داشته و google.org با هدف حفظ انرژی های تجدیدناپذیر ، دسترسی راحت تر به خدمات بهداشتی و کاهش فقر در جهان شکل گرفته است.

بخوانید  آدیداس (Adidas) شرکت طراحی ، تولید و توضیع البسه و تجهیزات ورزشی

 


 

اطلاعات اجمالی
گوگل (google) شرکتی که شکل گیریش در یک پارکینگ کلید خورد.
نام مقاله
گوگل (google) شرکتی که شکل گیریش در یک پارکینگ کلید خورد.
توضیحات
شرکت گوگل توسط سرگی برین و لری پیج تاسیس شد که امروزه قدرتندترین موتور جستجوگر انترنتی محسوب می شود و خدمات متنوع دیگری نیز به کاربران ارائه می دهد.
نویسنده
ناشر
ژانگولر
نشان تجاری
دسته‌ها: برندکسب و کار

پاسخی بگذارید

logo-samandehi Secured by NED